Національний олімпійський комітет України

Мiнiстерство молоді та спорту України

Федерация Самбо Украины

Как лечить бронхиальную астму. Советы как лечить астму. Где лечить бронхиальную астму. Чем лечить горло ребенку. Красное горло чем лечить быстрее. Чем лечить больное горло. Как лечить гнойную ангину. Скажите как лечить гнойную ангину ребенку. Как лечить ангину антибиотиками. Как лечить сухой кашель. У меня сильный кашель как лечить. Как лечить кашель народными средствами. Средства для возбуждения женщин. Быстрое возбуждение женщины. Признаки возбуждения у женщин. Волосы уход в домашних условиях. Быстрый уход за волосами и лицом. Уход за сухими волосами. Боли в спине лечение. Народное лечение спины дома. Лечение спины народными средствами. Лечение пальцев ног. Почему судороги в ногах причины лечение. Лечение ног народными средствами.

 

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 303

Історія карате

Багато хто запитує - коли народилося карате?

Коли народилося карате, не знає ніхто.

І навряд чи це коли небудь стане відомо.

Про походження карате відомо тільки з легенд. Так за однією з легенд, засновником карате вважається Бодхідхарма, засновник дзен-буддизму , який у 520 р.н.е. переніс свою резиденцію з Індії в Китай, в монастир Шаолінь, розташований на сході гори Шаоші в декількох  десятках кілометрів від міста Чженчжоу. Цей монастир став центром його вчення про Будду, а заодно і центром розумового і фізичного виховання послідовників цього вчення.

В монастирі Шаолінь Бодхідхарма навчав своїх учнів умінню терпіти (витривалості), розвивати силу, швидкість, спритність, гнучкість. Проводимі ним тренування ?рунтувалися на принципі рухів тварин з елементами самозахисту  і імовірно називалися "18 рухів рук архата". Надалі методи фізичних тренувань Бодхідхарми розвивалися й удосконалювалися і стали відомим як бойове мистецтво монастиря Шаолінь.

Згодом це мистецтво вивезли в Японію, де воно змішалося з місцевими прийомами боротьби жителів островів.

Документально підтверджених історичних відомостей про появу карате в Японії не так вже й багато. Відомо, що у ХII ст. , коли самурайські дружини Тайра, розбиті в битві при Дан-ноур (суч. Симоносэки) військами Мінамото, безладно кинулися на південь, багато переправилися на Окінаву і там ознайомили місцевих жителів з своїм бойовим мистецтвом.

Існує й інша точка зору , згідно з якою карате не було перейнято на Окінаві з китайського кулачного мистецтва, а зародилося і розвивалося на Окінаві. Дехто вважає, що карате - споконвічно окінавське військове мистецтво, до якого китайське кемпо дуже небагато додало.

Вже те,що більшість термінів сучасного карате, походять від старокитайських, свідчить: визначати карате як споконвічно окінавське бу-дзюцу - явне перебільшення.

Окінавське карате також запозичене у Китайського кулачного бою.

Одним з факторів розвидку окінавського карате на острові , являвся політичний курс на заборону зброї.  Вперше заборона на зброю датується 1429 р., для всіх окрім королівської дружини і вищих феодалів. Народ виявився беззахисним перед свавіллям чиновників, солдатів, а також розбійницьких зграй, що на думку деяких аналітиків змусило селян шукати порятунку в бойових мистецтвах.

Після того, як в 1609 р. Окінава була захоплена володарем південно-японського князівства Сацума  Сімадзу Иэхіса і стала частиною Японської імперії , населення Окінави стало об?єднуватися в окремі товариства і створювати союзи самооборони. Так ще з початку ХVII століття відоме ім?я непереможного бійця Яру з села Тятан, який так наполегливо боровся з японцями, що став свого роду національним героєм. Яру відкрив школу бойових мистецтв , в якій відпрацьовувались прийоми ударів на таких пристроях як " Маківара" і багаторазово повторюючи спеціальні вправи " ката" що дозволяє освоїти техніку рукопашного бою без  допомоги партнера. Його учні володіли найвищою майстерністю та силою ударів так як в бою , щоб вижити , треба було вбити супротивника з одного удару.

Поряд з цим зявилося бойове мистецтво, в основі якого була закладена техніка володіння різного виду зброєю, в якості якої використовувалися знаряддя праці селян або рибалок.

В кінці ХIХ i на початку ХХ ст. серед майстрів окінавського карате найбільш авторитетними були Хигаонна Канре (1853-1915), Асато Анко ( 1827-1906) , Итошу Ясуцуне (1830-1915) і Мотобу Течі (1871-1944). Учні цих майстрів і стали основоположниками найбільш відомих шкіл японського карате.

Взагалі до ХХ ст. слово карате на кінаві писалося двома ієрогліфами:"кара", що буквально означає "Китай періоду правління династії Тан", але іноді вживається в розширюваному сенсі передачі поняття "Великий Китай",і "те"-рука.

Сучасний майстер мистецтва карате Фунакоші Гітін (1868-1957) змінив ієрогліфи так, що вони стали означати "порожня рука".

 

Головні новини карате